MENU
SEPETİM

Hırdavatalalım Blog RSS Feed

05 Ağu 0 45
Neden Bosch Profesyonel Elektrikli El Aletlerini Tercih Etmeliyim?Çalışma hayatımızın yanı sıra, gündelik yaşantımızda da sık sık kullandığımız elektrikli el aletleri, birçok işimizde en büyük yardımcımız olarak görev alır. Farklı markalar arasından; güçlü ve dinamik yapısıyla sıyrılan Bosch Profesy..
28 Tem 0 78
Segman Pensesi Nedir ?Segmanların şaftlara ve boru deliklerine yapılacak montaj ve söküm işleri için uygundur.İzeltaş segman pense uçlarının şekli, iç segman ve dış segman halkalarının rahat kavranması için tasarlanmıştır. Böylece segman pense uçları segman deliklerine ulaşır ve segmanın güvenli bir..
19 Haz 0 961
Lokma Anahtarlarda Ayrıma Dikkat!Lokma anahtarlar üretildikleri TS ISO 2725 standardı gereği, el ile çalıştırılan ve makine ile çalıştırılan (darbeli) olmak üzere ikiye ayrılır.Kullanım alanlarını karıştırmamak, havalı tabancaları sadece havalı lokmalarla kullanmak önemlidir.- T kol, cırcır kol, bij..
19 Haz 0 1469
Anahtarlar Nasıl Kullanılmalı?En çok kullanılan el aletlerinin başında gelen anahtarları kesinlikle amacı dışında kullanmayınız.- Kullanılan ürün, kullanıldığı somun/cıvataya uygun olmalıdır.- Anahtar boru ve benzeri uzatma kollar ile kullanılmamalıdır.- Çekiç vb. ağır ve sert cisimlerle anahtara da..
Hüseyin 19 Haz 0 676
Mini Hortum Makaraları (Tamburları)Çalışma hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran ve düzenli hale getiren hortum makaraları; farklı amaçlara ve kullanım alanlarına hizmet etmek üzere imal edilmektedir.Gülersan Yağlama Cihazları nın üretimi olan ve ürün portföyümüze eklenen mini hortum makaraları, dar..
29 Ara 0 8912
Daire Testere Nedir?Plastik, metal, ahşap malzemelerin kesiminde kullanılan elektrikli motor bağlantısı bulunan daire kesicilerin takılarak işleri kolaylıkla yapmanızı sağlayan makinelere daire testere denilmektedir. Kesilecek malzemenin niteliğine göre kullanılacak makine ve makineye takılacak olan..
29 Ara 0 3126
Matkap Nedir?Çeşitli malzemelerde delik açmak ve açılmış delikleri genişletmek için kullanılan alet. Matkapla delmede kullanılan, iki temel delme metodu vardır. Birinci metod daha çok madencilikte ve sondaj için kullanılan darbeli delme metodudur. Bu metodda kazıcı takım, aldığı darbelerle delinen o..
29 Ara 0 1416
Çim biçme makinesinin tarihi;Çim biçme makinesi İngiltere’de Edwin Budding tarafından bulundu.  Budding, 18 Mayıs 1830 günü, Stroud’ daki Phoneix Iron Works  fabrikasından John  Ferrabee ile, makineyi üretmek üzere bir an  laşma imzaladı. Kayıtlardaki ilk müşteri, Re  gent’s Park Zoo’nun baş  bahçıv..
29 Ara 0 1259
Takım Çantaları ve Çeşitleri Takım çantalarının kullanım amacı, el aletlerinin düzenli ve bir arada muhafaza edilmesini sağlamaktır. Takım çantalarının ne tip ekipmanlar taşınacağı, ne kadar ekipman taşıyabileceği ve hangi malzemeden üretilmiş olduğu, tamamen kullanıcı tarafından belirlenen özellikl..
29 Ara 0 5040
 Zımpara Makinesi Nedir ?Zımpara, ahşap ve otomotiv sektöründe uygulandığı yüzeylerin daha yumuşak ve pürüzsüz olması için kullanılan elektrikli bir alettir. Zımpara makinesinin üzerine yerleştirilen zımpara kağıdı aslında bütün zımpara işini yapar. Ahşap zımparalama işlerinde kullanılan aletler ele..
29 Ara 0 1369
Hava kompresörü nedir ?Genel olarak havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılan makinalardır. Belirli bir oranda kompresörler kısmî vakum elde etmede veya atmosfer basıncının altına inmek için de kullanılır. Bu durumda pompa havalı yerdeki hava v..
19 Ara 0 13397
Kaynak Makinesi Nedir ?Kaynak makinesi, kaynağın yapılabilmesi için gerekli mekanik ve elektronik teçhizata sahip bir makine tipidir. Günümüzde, şarjlı olan kaynak makinesi tipleri bile çıkmıştır. Bu makineleri anlayabilmek için elektrik hakkında belli düzeyde bir bilgimizin olması gerekmektedir.Baş..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 14 (2 Sayfa)